Wij willen cookies op uw computer plaatsen om onze website te verbeteren.

Uw browser ondersteunt geen cookies. U kunt deze inschakelen via de instellingen.

De Regimentslegpenning

Toen op 13 januari 1979 het 2e Regiment Huzaren werd heropgericht onder de huidige benaming Regiment Huzaren Prins van Oranje, werd reeds kort daarna de zogenaamde Regimentslegpenning ingesteld.

Het idee van de Regimentslegpenning werd verwezenlijkt door de toenmalige commandant van 59 Tankbataljon, lkol Th. H. Verhaar, die na het overlijden van de lkol E.A.H. Lichtenvoort Cats (18 mei 1980) naast bataljonscommandant tevens Regimentscommandant werd. Bij de realisatie van het idee werd lkol Verhaar geadviseerd door de owi A.J.F. Numan en sgt1 G. de Vreede.

De Regimentslegpenning kan gezien worden als een tastbaar bewijs en uiting van grote waardering voor bijzondere verdiensten jegens het Regiment. De legpenning kan zowel aan individuen, als aan groepen worden toegekend. Toekenning geschiedt door de Regimentscommandant. Deze kan hiertoe overgaan op grond van persoonlijke waarneming en overwegingen. Belangrijk is te weten dat toekenning ook kan geschieden op voordracht van een ieder die tot het Regiment behoort. Doorgaans zal elke voordracht behandeld en gewogen worden in de zogenaamde Regimentstraditieraad (RTR).

Het reglement met betrekking tot de instelling en toekenning van de Regimentslegpenning, alsmede de namen en groepen waaraan de legpenning is toegekend, zijn opgenomen in het “Register Legpenning RHPO”. Dit register wordt beheerd door de Regimentscommandant en bewaard op het Regimentsbureau.

Sedert 1979 is de Regimentslegpenning op nummer toegekend aan:

1. Lkol E.A.H. Lichtenvoort Cats                               06-08-1980
     (1e Regimentscommandant RHPO)(postuum)

2. Ritm W.J. Kramer                                                    09-10-1980
     (1e Ritmeester-adjudant)

3. Owi A.J.F. Numan                                                  06-04-1982
     (oprichter en 1e voorzitter Regimentsvereniging RHPO)

4. Oud huz G.J.W. Aerts                                             11-09-1982
     (voorzitter reünievereniging oud huzaren 2 RH)

5. Aoo b.d. Kusters                                                     08-04-1983
     (voorzitter reünievereniging oud onderofficieren 2 RH)

6. Ritm A. Kleinveld                                                   13-04-1984
     (wegens algemene grote inzet voor het Regiment)

7. Aooi B.K. Pölkerman                                              16-11-1984
     (lid Regimentstraditieraad RHPO)

8. Aoo b.d. Sturm                                                        04-04-1985
     (secretaris reunievereniging oud onderofficieren 2 RH)

9. Ritm M.P.M. Göttgens                                            25-04-1985
     (ritmeester-adjudant/voorzitter werkgroep 170 jaar RHPO)

10. Aooi D.G. Reitsema                                                28-08-1986
     (1e Standaarddrager RHPO)

11. Dpl kpl A.T.M. Amende                                         11-11-1986
     (lid bestuur Regimentsvereniging)

12. Mevrouw J.H.M. Bos-de Wild                                15-04-1988
     (maakster bataljonsfanion 59 Tkbat))

13. Ritm J.M.J. van Bommel                                         04-04-1990
     (ritmeester-adjudant)

14. Lkol Th.H. Verhaar                                                 01-11-1991
     (Regimentscommandant)

15. Lkol J.W. Maas                                                        20-11-1992
     (Regimentscommandant)

16. Res Ritm R.C.J. Pladet                                            16-04-1993
     (reserve officier en penningmeester bestuur Stichting RHPO)

17. 42 Tankbataljon RHPO                                           06-03-1998
     (wegens verdiensten jegens het Regiment in Bosnië 1996/97)

18. Oud kpl C.A. Jongste                                              18-05-2000
     (bestuurslid Vriendenkring 2 RH)  

19. Ritm b.d. W.G. Schoonbeek                                   20-04-2001
     (ritmeester-adjudant)

20. Res Lkol E.J. Schoemaker                                       12-04-2002
     (Regimentscommandant)

21. Aooi A.F.J. Kleiberg                                                05-10-2007
     (Regimentsadjudant)

22. Ritm D. van Uffelen                                                22-11-2007
     (Ritmeester-adjudant)

23. Kol b.d. J.C.L. Bolderman                                      07-04-2010

      (Regimentscommandant)

24. Maj D.J. Dudart                                                      11-04-2015

      (wegens verdiensten jegens het regiment tijdens viering 200 jaar RHPO)

25. Elnt W. Timmerman                                               04-09-2015

      (Regimentsadjudant)

26. Dhr. Dennis Boom                                                  15-09-2016

      (wegens verdiensten jegens het regiment en de cavalerie)

Inloggen leden

Wachtwoord vergeten

Je nieuwe wachtwoord is verzonden. Controleer je postvak in.